BLOG

Zajímavosti ze světa body&mind

Pánevní dno

07.09.2021

Pánev je místo, kde vzniká život a kde je uložena naše životní energie.

Fascie je pojivová tkáň. Je to obal všech našich svalů, buněk, orgánů. Dává jim tvar, odděluje od sebe jejich jednotlivé části a zároveň je spojuje do funkčních celků.

Pro správný a funkční pohyb využívá naše tělo zapojení svalových řetězců ve správném pořadí. Pokud jsou hlubší svalové vrstvy přeskočeny, je pánev a hrudník nestabilní, naše tělo hledá a ukládá si nesprávné pohybové stereotypy. Povrchové svaly se potom přetěžují, táhnou kosti mimo fyziologické nastavení kloubů, ty se potom mohou mechanicky odírat. ...

Ať už máte problém s krční páteří, zablokovanými esíčky (SI kloub), bolestí hlavy, zápěstí, kolene nebo palce u nohy... na vině bude s velkou pravděpodobností nefunkční hluboký systém (nebo bude minimálně jedním z faktorů).

Podsazená pánev. To je takový běžný pokyn, který se dříve hojně používal při cvičení (aerobic, kalanetika). Nejspíš s cílem vetší aktivity hýžďových svalů nebo ochrany páteře. Avšak oba cíle byly velmi mylné.


Co se děje ve studiu

Již brzy nás čeká ranní ozdravná a zahřívací lekce jógy. V říjnu je třeba podpořit dráhu žaludku a to se nám podaří pomocí speciálních pozic, dechových technik, aromaterapie a relaxace.

Evropský týden sportu letos odstartuje 23. 9. 2021! V tento den také proběhne #BEACTIVE DAY, den otevřených dveří českého fitness sektoru.

Pojivová tkáň (=fascie) proplétá naše tělo od hlavy až k patě. Účastní se každého pohybu a také tělu poskytují správné držení a tvar.