reformer

pilates stroj pro individuální lekce

Co je to REFORMER?

REFORMER je v podstatě pojízdný vozík umístěný do vodorovného rámu, připevněný pěti pružinami o nastavitelné míře tuhosti. Součástí stroje jsou táhla, která se různě připevňují na ruce a nohy, díky nimž dojde současně s nastavením tuhosti pružin k optimálnímu zatížení a rychlejšímu získání krásně tvarované postavy, bez bolestí zad a celého opěrného aparátu.

REFORMER vs. MATWORK (cvičení na podložce)

  • reformer pomáhá začátečníkům přesně provést daný pohyb a už od prvního cvičení zapojit správné svalové skupiny
  • reformer rychleji pomáhá odbourat špatné pohybové návyky a naučit tělo pracovat jinak, získat sílu a zároveň flexibilitu
  • původní cviky pilates byly vyvinuty právě pro tyto stroje a teprve později byla jejich část přizpůsobena cvičení na podložce

Výhody REFORMERU

Stroj pracuje s pevným i pohyblivým bodem, díky čemuž skvěle kopíruje princip svalové akce. Systém pružin zajišťuje důraz na excentrickou svalovou kontrakci, která zvyšuje svalovou sílu a flexibilitu okolních kloubů více než práce koncentrická.

Vzhledem k tomu, že zde nedochází k fixaci trupu a izolovaným pohybům (jak je tomu například v posilovně), cvičí stále celé tělo a umožňuje tak rychlejší docílení požadovaných výsledků.

Pružiny nabízejí větší odpor v nejsilnějším bodě svalové kontrakce a naopak menší odpor na začátku a konci, což snižuje namáhání šlach a vazů v těle.


VHODNÉ PRO:

  • sportovce jako kompenzace jednostranného přetížení
  • pacienty jako následnou rehabilitaci po úrazech, operacích kloubů, výhřezech meziobratlových plotének atd.
  • ženy v těhotenství nebo po porodu
  • všechny jako prevence zranění, vadného držení těla, bolestí zad a kloubů a tím oddálení jejich degenerace

Kolik to stojí a kdy cvičíme?

Cena dle ceníku individuálních lekcí, možnost využít zvýhodněných vstupů při koupi permanentky. Nabídka termínů je v rezervačním systému, popřípadě můžete požádat o jiný termín, který v systému není.