O MNĚ

s čím vám mohu pomoci


.

S čím vám mohu v rámci individuální návštěvy pomoct?

Jsem pohybový specialista a chci vám pomoct s tím, co vás v těle trápí.

Mezi mé spokojené klienty patří lidé, kteří měli dříve bolesti beder a kříže, vyhřezlé plotýnky, zablokovaná "esíčka", inkontinenci, bolesti chodidel a jejich různé deformity (propadlá klenba), bolesti svalů a kloubů v souvislosti s fasciemi, problémy s krční páteří, rozestup břišních svalů, problémy související s klouby (kotníky, kolena, kyčle, ramena, SI) nebo lopatkami. To, co je dříve trápilo, dnes již nebolí nebo je téměř minimální.

Při práci s klienty používám různou kombinaci metod a cílů: 

  • hluboký stabilizační systém páteře
  • mobilizace kloubů a páteře
  • anatomické dýchání
  • fasciální uvolnění a pružnost tkání
  • správná chůze, stoj, sed
  • aktivace chodidla
  • imaginace a relaxace v souvislosti s povrchovými i hlubokými svaly
  • propriocepce a propojení pohybu s nervovým systémem
  • vysvětlení teorie (věřím, že tělo se promění a problém se vyřeší rychleji, když mozek chápe PROČ)

Jen upozorňuji, že návštěva u pohybového specialisty rozhodně nenahrazuje lékaře nebo fyzioterapeuta. Nevěnuji se akutním stavům. Já jsem na řadě, pokud vám doktor doporučí cvičit nebo na rehabce ukončíte deset návštěv magnetů a měkkých technik. V případě, že se nám nepodaří najít cestu a řešení, ráda předávám kontakt na prověřené zdravotnické zařízení fyzioterapie.

Pevně věřím cvikům, které pro vás vybírám podle vstupní posturální diagnostiky a dotazníku. Všechny jsou bezpečné, mají základ v anatomii, fyziologii a biomechanice lidského těla. Nepoužívám ty, které vypadají dobře na fotce nebo jsem je okoukala u fitness influencerek na youtube.

"Věřím, že mohu pomoct i vám."

Jak přesně probíhá individuální lekce se dočtete zde.

Zajímá vás, jak se holka, co vystudovala ekonomku, dostala ke cvičení?

Co očekávat od skupinových lekcí?

I když každá skupinová lekce nabízí něco jiného, všechny mají základ ve zdravotním cvičení (od pilates, přes jógu, až po kruháč). Chci, aby vaše tělo prošlo v jedné lekci co nejvíce pohybů páteře a výchozích pozic, abyste se naučili správně aktivovat hluboký systém a dech, abyste pochopili nastavení kloubů a naučili se respektovat jejich fyziologický rozsah. 

Mým velkým přáním je, abyste se po pravidelné a dlouhodobé práci ve studiu naučili vnímat své tělo, zbytečně ho nepřetěžovat a tohle vše používat i při aktivitách běžného dne.

Nezlobím se, když se vám lekce zdá pomalá, složitá na přemýšlení, nudná nebo vám prostě nedává smysl. Nenuťte se a dejte tomu čas. Věřím, že každé tělo a každá mysl musí sama dospět do bodu, kdy mu princip takového pohybu smysl dávat bude, kdy všechna ozubená kolečka zapadnou. A nesmírně se těším, až tohle vaše JÁ znovu přijde do studia a setkáme se.