Jak probíhá individuální lekce?

30.08.2019

Informace pro všechny, kteří mají obavy, strach nebo si vůbec nedokáží představit, jak probíhá individuální lekce, kde budete jen vy s instruktorem.

V dobách, kdy se cvičení pilates formovalo, tedy v dobách, kdy Joseph Pilates praktikoval své poznatky a zkušenosti, bylo cvičení pouze pro jednoho individuálního klienta. Proto je pilates už ze své podstaty určeno jako práce instruktora s jedním klientem, na jehož typ postury a zdravotní problém je sestaven program cviků.


O tom, jaké cviky pro vás instruktor vybere jako nejvhodnější, se rozhodne po důkladné analýze. Takže jak to probíhá v našem studiu?

1) dotazník - Nejprve se zeptám na to, v jakých pozicích trávíte svůj běžný den, jestli jste aktivní sportovec, jak odpočíváte, jaké máte bolesti, jaké jste měli v minulosti úrazy nebo operace týkající se pohybového aparátu. 

2) posturální analýza - A potom provedu posturální analýzu, abych zjistila, jak jsou vaše kosti, páteř a jednotlivé segmenty těla postaveny vůči gravitaci a jaké jsou odchylky od ideálu. Zakončíme testováním funkce hlubokého stabilizačního systému.

Teprve v návaznosti na této analýze vám sestavím cvičební program.


Pilates REFORMER

Individuální lekce probíhají na stroji Pilates Reformer. Ale i tohle je velmi individuální a u každého klienta jiné. Než přejdeme ke cvičení na stroji, potřebuji si být jistá, že je funkce vašeho hlubokého stabilizačního systému správná a že dokážete dodržet základní principy u jednoduchých cviků pouze na podložce.

V případě předchozích zkušeností s pilates nebo zdravotním cvičením je přechod na stroj rychlejší (př. po 1 - 3 individuálních lekcích).


Teď už víte, co od individuální lekce očekávat, takže už zbývá jen sebrat odvahu a přihlásit se. Přihlásit se můžete přes rezervační systém, kde vidíte volné i obsazené lekce, nebo mě kontaktujte přímo telefonicky, viz. kontakt.